مهمان خدا ۳

سلام زندگی جبر است یا اختیار؟

 تو این شش دهه زندگیم بارها به من ثابت شده زندگی جبر است نه اختیار !

 آخرین بار اون اتفاقی بود که چند روز پیش برام اتفاق افتاد . درست در زمانی که بخاطر اینکه بنا به دعوت خداوند عازم سرزمین وحی هستم  و کلیه برنامه های از قبل تنظیم شده ی من و دوستان بهم خورد و گفته شد که بین سفر اروپا و سفر حج یکی راباید انتخاب کنم  (قبلانوشتم) ، من هم بات وجه باینکه سفر اروپا دیدارخواهر و برادرانم و یکی از د ویادگار پدرم یعنی عمو م اهل بیتش بود در نتیجه سفر به سرزمین وحی را انتخاب کردم  و کلیه برنامه هایم را لغو کردم و بلیط های خریداری شده هم باطل شد ودوستان بدون من راهی شدند و برای من افسوس ماند که یک اتفاق ورق را برگرداند .

 نامه خواهرم که در آن از برنامه های تنظیم شده او که بهم خورده بود نوشته بود مرا دگرگون کرد و باعث شد که ازمسئول گروه حج( رئیس کاروان ) خواهش کنم که با یک هفته تاخیر پاسپورت مرا بگیرند که جواب موافقت ایشان یکی از بهترین موافقت های بود که با نظر من میشد . خدا را شکر کردم  و بیدرنگ مجدد سریعا سور و سات سفر یک هفته ای که سه روز آن را در راه بودم  جور شد و  چون من بخاطر نبودن بلیط پرواز مستقیم مجبور شدم از طریق وین راهی استکهلم بشم و بعد از سه روز بای ک پرواز غیر معمول برای یکروز توقف به هامبورگ برم و ازآنجا دوباره ازطریق وین برگردم تا در روز مقرر بتوانم پاسپورت را برای گرفتن ویزای عربستان تحویل بدم .

این اتفاق سبب شد که درست مثل یک رویا عزیزانم را ببینم و راستش را بخواهید فکر میکنم که آن یک هفته را درخواب بوده ام و اصلادلم نمیخواهد از خوابم که خیلی هم دیدنی بود فعلا حرفی بزنم فقط در نظرم به این فکر می کنم که زندگی جبری است نه اختیاری !

/ 3 نظر / 28 بازدید
نيکی

منم فکر می کنم که کاملاْ تو جبر زندگی می کنيم...فقط ناراحت اينم که چرا ميفهميم که چی به سرمون مياد...حتی اختيار اينو نداريم که تو اين جبر غوطه ور باشيم و آگاه نباشيم که چی بهمون می گذره... ولی واقعاْ خوشحالم که جبر زندگيتون بر وفق مرادتون بود!

زيبا

نه برای تو بلکه برای ما هم متل یک رویای شیرین بود که اصلا دلمان نمیخواست صبح بشه و ما بیدار شوم. در راه زندگی همیشه جبر واجبار واختیاروخواستن و توانستن دست به دست همدیگر داده تا این خواب شیرین به واقیعت تبدیل شود.مگه نه؟؟؟؟؟

مريم

جبر،جبر،جبر من فکر میکنم حتی خلقت آدمها جبری بوده ، نه اینطور که من شنیدم اختیاری . همه کارها باید زوری باشه