خروسک
     
 

 

وین

 
دوشنبه ٢۸ آبان ،۱۳۸٦

 

سلام

در پی اتفاقاتی که در چند روز گذشته برام افتاد ناخواسته موفق شدم کلیسای هفتصد ساله استفان و بخشهای از پایتخت موسیقی دنیا را دریک روز ببینم و زیر مجسمه یکی از نوابغ موسیقی دنیا موزارت در پارک موزه وین و پشت دربسته اپرای بزرگ وین و . . . عکسهای یادگاری بگیرم و از موزه ملل آنجا دیدن کنم .

دیدن وین مرا یاد سن پترزبوگ (لنینگراد) روسیه انداخت ، به راستی که این دو شهر تماما موزه است که باید فرصت داشت تمام خیابان ها و کوچه پس کوچه های آنها گشت و به هنر بکار رفته در آنها آفرین گفت .
کلیسای استفان با قدمت هفتصد ساله


اپرای بزرگ وین


مجسمه موزارت


موزه وین

 
  لینک دائم


 

مهمان خدا ۳

 
پنجشنبه ٢٤ آبان ،۱۳۸٦

سلام زندگی جبر است یا اختیار؟

 تو این شش دهه زندگیم بارها به من ثابت شده زندگی جبر است نه اختیار !

 آخرین بار اون اتفاقی بود که چند روز پیش برام اتفاق افتاد . درست در زمانی که بخاطر اینکه بنا به دعوت خداوند عازم سرزمین وحی هستم  و کلیه برنامه های از قبل تنظیم شده ی من و دوستان بهم خورد و گفته شد که بین سفر اروپا و سفر حج یکی راباید انتخاب کنم  (قبلانوشتم) ، من هم بات وجه باینکه سفر اروپا دیدارخواهر و برادرانم و یکی از د ویادگار پدرم یعنی عمو م اهل بیتش بود در نتیجه سفر به سرزمین وحی را انتخاب کردم  و کلیه برنامه هایم را لغو کردم و بلیط های خریداری شده هم باطل شد ودوستان بدون من راهی شدند و برای من افسوس ماند که یک اتفاق ورق را برگرداند .

 نامه خواهرم که در آن از برنامه های تنظیم شده او که بهم خورده بود نوشته بود مرا دگرگون کرد و باعث شد که ازمسئول گروه حج( رئیس کاروان ) خواهش کنم که با یک هفته تاخیر پاسپورت مرا بگیرند که جواب موافقت ایشان یکی از بهترین موافقت های بود که با نظر من میشد . خدا را شکر کردم  و بیدرنگ مجدد سریعا سور و سات سفر یک هفته ای که سه روز آن را در راه بودم  جور شد و  چون من بخاطر نبودن بلیط پرواز مستقیم مجبور شدم از طریق وین راهی استکهلم بشم و بعد از سه روز بای ک پرواز غیر معمول برای یکروز توقف به هامبورگ برم و ازآنجا دوباره ازطریق وین برگردم تا در روز مقرر بتوانم پاسپورت را برای گرفتن ویزای عربستان تحویل بدم .

این اتفاق سبب شد که درست مثل یک رویا عزیزانم را ببینم و راستش را بخواهید فکر میکنم که آن یک هفته را درخواب بوده ام و اصلادلم نمیخواهد از خوابم که خیلی هم دیدنی بود فعلا حرفی بزنم فقط در نظرم به این فکر می کنم که زندگی جبری است نه اختیاری !

 
  لینک دائم


وبلاگ فارسی

feed