خروسک
     
 

 

خبر فوت

 
جمعه ۱٧ فروردین ،۱۳۸٦

دیشب ساعت از نه و نیم گذشته بود که زنگ تلفن بصدا در آمد و خبر فوت یکی از دوستان صمیمی را در سه ،چهار روز گذشته داد، دوستی که خاطرات چهل چندساله ای را با هاش دارم درست از ماههای اول اشتغالم با حمید که همکاربود آشنا شدم،در اولین ماموریت با هم اطاق بودیم  در ماموریتها خیلی از شهرها رو باهم دیدیم و کارهای خوب بد زیادی باهم کردیم خلاصه سالهای متمادی یار غار هم بودیم تا اینکه سالهای اخیر بواسطه درگیری های کاری کمتر هم دیگر را می دیدم ولی دورادور خبر از هم داشتیم.

خبر مرگش کلی دگرگونم کرد طوری که تا صبح خواب درستی نکردم همش خاطراتی که با او داشتم مثل پرده سینما از جلو چشمانم میگذشت، صبح که صبح جمعه بود و طبق برنامه رفتیم بهشت زهرا اونجا از اطلاعات میخواستم سراغ مزار حمید را بگیرم که بدلیل نیامدن مسئول مربوطه موفق نشدم ، فکر و خاطرات اون یک لحظه منو تنها نمی گذاشت تا رسیدیم خونه تلفنی آدرس قبرش از اطلاعات بهشت زهرا خواستم که گفتن ظرف یکسال اخیر مرده ای بنام دوردیان در بهشت زهرا دفن نشده کمی آرام شدم، ولی جرات نداشتم زنگ بزنم خونشون چون خیلی میترسیدم آرامشی که بعد از صحبت با مسئول اطلاعات بهشت زهرا پیدا کرده بودم از بین بر، خلاصه بعد از کلنجار زیاد ساعت یازده زنگ زدم زمانی که تلفن زنگ میخورد ضربان قلبم داشت منو دیوانه میکرد که بعد از سه چهار بار زنگ خوردن گوشی برداشته شد، فکر میکنید کی گوشی را برداشت. خود حمید بود که داشت با من حرف میزد آره خود حمید بود.که باهم قرار ملاقات گذاشتیم .   

 
  لینک دائم


 

سفرنوروزی

 
دوشنبه ۱۳ فروردین ،۱۳۸٦

چند سالی است که عادت کرده ام در تعطیلات نوروز در یک سفر چهار- پنج روزه،  بخشی از ایران را بگردم و خاطرات ماموریتهای زمان شاغلی خودم را مرور کنم. سال ۸۲ استانهای کهکیلویه و فارس (که بدلیل فوت یکی از عزیزان نیمه کاره ماند) را گشتیم، سال ۸۳ کرمان بود و دیدن بم بعد از سه ماه از زلزله ی دلخراش، خصوصا مزارهای خانوادگی. سال ۸۴ دیدن مناطق جنگی خوزستان بود،  یادمه در شلمچه سیامک حسابی تحت تاثیر قرار گرفته بود، آخه او در دوران جنگ خیلی کم سن و سال بود. استان بوشهر و چهارمحال رو هم همون سال گشتیم.  و سال ۸۵ استانهای گیلان و اردبیل و دیدن زیبایهای جاده اسالم به خلخال و خط مرزی ایران و آذربایجان در گردنه حیران. سال ۸۶  که دیگه بدلیل طولانی بودن مسیر بچه ها از آمدن با ما خودداری کردند و من و فرح باتفاق دو تن ازدوستان (فرخ،گیتی) با طی مسافتی 3474 کیلومتری موفق بدیدن شهرهای یزد، بندرعباس، بندرلنگه، بندرکنگ، بستک، لار، جهرم، شیراز، اصفهان و قم شدیم، جای همه علاقه مندان خالی.

بدون شرح

دورنمای منتظران سفربه قشم در بندرعباس

بازارکنار ساحل بندرعباس

خانه لاریها در یزد

مسجدجامع یزد.

جاده درکناردریا(بندر عباس به بندرعباس)

بندر لنگه بازارمساح 

طلوع خورشید از دل خلیج همیشه فارس (بندرلنگه)

 جاپای پرتقالیها درساحل بندر کنگ

لنج سازان بندر کنگی درحال دوختن بادبان لنچ

برکه یا آب انبار جاده بندر کنگ به بستک

نمای مسجد زیبای بستک

مسجد زیبای بستک (اهل سنت)

 

اینم یاد بود بانی مسجد جامع بستک

بازار قیصریه لار

باربر خسته لاری

میدان ولایت جهرم

 
  لینک دائم


 

نغمه نوروزی

 
جمعه ۳ فروردین ،۱۳۸٦

میگن نسیمی که بعد از چله کوچیکه میوزد نغمه بیداری در گوش درختان وگیاهان میخواند ولی من فکر میکنم نغمه نورزوی است که شروع زندگی را به تمام موجودات نوید میدهد . میگید نه !  این نغمه را گوش کنید بعد اگر خواستید نظربدید ... (باتشکر از بهار خانم)

 
  لینک دائم


 

تحویل سال

 
پنجشنبه ٢ فروردین ،۱۳۸٦

تو اون سالها فاصله زمانی روزی که خرید رخت و لباس و کار تکاندن خونه  و امتحانات ثلث دویم به پایان میرسید تا سال تحویل معمولا بنظر ما بچه ها که برای پوشیدن لباس نو و رفتن به عید دیدنی و گرفتن عیدی لحظه شماری میکردیم قرنها طول میکشید، بلاخره ساعت تحویل سال فرامیرسید و همگی دور سفره هفت سین که با سلیقه خاصی چیده شده بود جمع می‌شدیم، در حالی که بزرگترها مشغول گوش دادن به دعای یامقلب القلوب . . .با صدای آقای راشد از رادیو بودند ، حداقل تو بچه ها من یکی تو نخ عروسک کوچولوهایی بودم که با نخود و تکه پارچه ها رنگ و وارنگ درست شده  و روی سبزه هفت سین نشسته بودند. تازه اونا چشم و ابرو  دماغ داشتندکه با ظرافت خاصی روی نخود نقاشی شده بود و لپ ها شون هم سرخاب مالیده شده بود.خصوصا درلحظه تحویل سال چهار چشمی مواظب حرکت ماهی قرمز توی تنگ و روی سطح صاف سمنو بودم که شنیده بودم درزمان تحویل سال ماهی بی حرکت میشه وجای انگشت عمونوروز روی سمنو میمونه که هیچ وقت نه ماهی از حرکت ایستاد و نه جای انگشت عمو نوروز را من دیدم و فقط عادتش برام مونده که  حتی حالا هم در زمان تحویل حواسم به ماهی و سمنو باشه.

 

 
  لینک دائم


وبلاگ فارسی

feed